Facet  »  Hi-tech, gadżety  »  Bose AR - oryginalne inteligentne okulary wykorzystujące dźwięk
Bose AR

Bose AR - oryginalne inteligentne okulary wykorzystujące dźwięk

2018-03-12 - J. Kruczek     Tagi: Okulary, Gadżety, Bose, Bose AR
Firma Bose zasłynęła z rewelacyjnego sprzętu audio cenionego na całym świecie. Ostatnio producent wykorzystuje swoje doświadczenie w dość osobliwych projektach. Najnowszym są inteligentne okulary. Takie urządzenia nie są niczym nowym, ale w wykonaniu Bose dostajemy małą rewolucję.
Bose ARBose AR
Bose stworzyło już słuchawki pozwalające słyszeć otoczenie oraz zatyczki do uszu, które eliminują wybiórcze dźwięki. Okulary Bose AR obserwują otoczenie użytkownika, aby odczytywać jego potrzeby. Jednak informacje przez nie gromadzone i przetwarzane nie są wyświetlane na ekranie. Tego bowiem brakuje. Zamiast tego okulary komunikują się z użytkownikiem za pomocą dźwięku oraz gestów wykonywanych głową.

Okulary będą mieć takie funkcje, jak na przykład tłumaczenie napisów z obcych języków, rozpoznawanie znaków drogowych, nawigację czy obsługa powiadomień ze smartfona. Prototyp Bose AR posiada wbudowany moduł Bluetooth oraz mikrofon. Dzięki temu można korzystać z asystentów głosowych czy też prowadzić rozmowy. Najciekawsze jest to, że Bose AR nie korzystają ze słuchawek. Zostały one wyposażone w zestaw akustyczny wbudowany w zauszniki. Producent zapewnia, że dźwięk z niego jest słyszany tylko przez użytkownika. Na dzień dzisiejszy termin premiery oraz cena pozostają nieznane.

Najnowszy film z Video.V10.pl więcej »
WRC 8 - odcinek w Chile


Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Bose AR - oryginalne inteligentne okulary wykorzystujące dźwięk

Newsletter
Galerie zdjęć