Facet  »  Hi-tech, gadżety  »  Oculus Rift S - gogle VR w nowej wersji
Oculus Rift S

Oculus Rift S - gogle VR w nowej wersji

2019-03-26 - J. Kruczek     Tagi: Gogle, Wirtualna rzeczywistość, Oculus Rift, Oculus Rift S
Oculus Rift to obecnie najlepsze gogle VR na rynku, ale zawsze może być lepiej. I producent nie spoczął na laurach tylko przygotował nową usprawnioną wersję gogli.

Oculus Rift S, bo taką nazwę nosi nowy sprzęt, korzystają z ekranów LCD o rozdzielczości 1280x1440 pikseli. Rozdzielczość wzrosła, ale to okupiono nieznacznym spadkiem częstotliwości odświeżania z 90 do 80 Hz. Otrzymamy za to nieco większe pole widzenia. W goglach umieszczono pięć kamer śledzących położenie użytkownika oraz pozwalających podglądać to co dzieje się naokoło.
Oculus Rift SOculus Rift S
W zestawie ciągle będą oferowane kontrolery Touch. Nad projektem pracowali także inżynierowie Lenovo. Oculus Rift S według zapowiedzi będą znacznie bardziej wygodne. Projektanci zadbali o lepszy rozkład masy czy poprawione blokowanie światła. Zintegrowane słuchawki zastąpiono głośnikami umieszczonymi blisko uszu. Oculus Rift S będą dostępne na rynku już wiosną 2019 roku, czyli dosłownie na dniach. Ich cena ma wynieść 399 dolarów. To kwota wyższa o 50 dolarów względem standardowego modelu. Trzeba pamiętać, że gogle potrzebują mocnego komputera do pracy.
Oculus Rift S

Najnowszy film z Video.V10.pl więcej »
Gran Turismo Sport - wyścig w deszczu


Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Oculus Rift S - gogle VR w nowej wersji