Facet  »  Sporty extremalne, Podróże  »  Red Bull Cliff Diving: Gary Hunt zdobywa trzecie mistrzostwo świata
Red Bull Cliff Diving

Red Bull Cliff Diving: Gary Hunt zdobywa trzecie mistrzostwo świata

2012-09-30 - J.Kruczek     Tagi: Sporty ekstremalne, Red Bull, Red Bull Cliff Diving
Gary Hunt został tegorocznym zwycięzcą extremalnej serii Red Bull Cliff Diving. Ostatnie zawody cyklu odbyły się w Omanie i 28-letni Anglik zdecydowanie w nich zwyciężył. Zawodnik zdobył za swój popisowy skok 506,85 punktów. Pozwolił mu on na zwycięstwo w całym czempionacie.

Orlando Duque jeszcze przed finałowym skokiem miał szansę na zdobycie zwycięstwa. Niestety wykonany skok okazał się słabszy i ustąpił Huntowi. Anglik po raz trzeci wywalczył tytuł mistrzowski. Same zawody w Omanie oglądało 3,5 tysiąca osób zgromadzonych na wzgórzach wokół klifu.
- Oczekiwanie na wynik było jedną z najbardziej nerwowych chwil w moim życiu. Widziałem ten wspaniały skok, który oddał Orlando i zaraz po nim zobaczyłem wyniki, ale te kilka sekund naprawdę napsuło mi sporo nerwów. Nie chciałem tego liczyć, tylko spojrzałem na tablicę, było naprawdę blisko… wow! Dla mnie, to były najlepsze zawody, w jakich kiedykolwiek brałem udział! - mówił Gary Hunt.

źródło: Banzaj.pl