Facet  »  Sporty extremalne, Podróże  »  Red Bull Sea to Sky 2012: Graham Jarvis najlepszy w wyścigu na szczyt góry
Red Bull Sea to Sky

Red Bull Sea to Sky 2012: Graham Jarvis najlepszy w wyścigu na szczyt góry

2012-10-28 - J.Kruczek     Tagi: Sporty ekstremalne, Red Bull, Red Bull Sea to Sky
Red Bull Sea to Sky to niezwykłe zawody sprawdzające umiejętności motocyklistów w różnych warunkach. Zawodnicy muszą pokonać niebezpieczną trasę prowadzącą z brzegu morza na szczyt góry. Tegoroczna edycja padła łupem Grahama Jarvisa, który zwyciężył po raz drugi z rzędu.

Niezwykłe zawody zostały rozegrane w Turcji. Motocykliści jechali z plaży na szczyt góry Tahtali znajdujący się 2365 m n.p.m. Od startu o wygraną walczyli Andreas Lettenbichler, Graham Jarvis i Jonny Walker. Andreas zgubił podczas podjazdu łańcuch, przez co spadł na dalsze pozycje. Walker przegrał walkę ze zdrowiem i podczas podjazdu zmagał się z gorączką gruczołową. Tym samym otworzyła się droga do drugiego zwycięstwa dla Jarvisa.
Na starcie stanęło 130 motocyklistów z całego świata. Rywalizacja dostarczyła sporo emocji dla zawodników i zgromadzonych przy trasie kibiców.