Facet  »  Hi-tech, gadżety  »  Sony RX0 II - oryginalna kamerka w nowej odsłonie
Sony RX0 II

Sony RX0 II - oryginalna kamerka w nowej odsłonie

Sony pokazało oficjalnie nową kamerkę RX0 II, czyli drugą generację ciekawego urządzenia. Producent rozwinął koncepcję małej kostki i dodał kilka nowości. W tym odchylany ekran pomagający w kadrowaniu.

Sony RX0 II ponownie cechuje się kostkowatym designem oraz wodoszczelnością IP68. Sercem kamerki został sensor 1-calowy o rozdzielczości 15,3 Mpix. Tworzy on doskonałe połączenie z obiektywem ZEISS 24 mm o jasności f/4. Największą nowością został mały odchylany ekran pozwalający na wygodniejsze kadrowanie podczas używania kamerki.
Sony RX0 IISony RX0 II
Producent zadbał o elektroniczny stabilizator gwarantujący jakość ujęć. Obudowa kamery legitymuje się wymiarami 59x40,5x35 mm i wagą 132 gramów. W niewielkiej konstrukcji znalazło się miejsce dla złącza HDMI dającego możliwość przesyłu obrazu 4K do zewnętrznego rekordera. Urządzenie oferuje kilka trybów pracy, w tym filmowanie 4K przy prędkości 30 kl/s. Zadbano również o dostęp do ręcznych nastaw, a na pokładzie zagościł nowy system Eye AF znany z topowych aparatów marki. Sony RX0 II pozwala na łączenie się w sieć kamer i wykonywanie skomplikowanych ujęć. Sony RX0 II będzie dostępna od maja z dołączonym uchwytem VCT-SGR1. Za kamerę zapłacimy około 800 euro.
Sony RX0 IISony RX0 II
Sony RX0 IISony RX0 II

Najnowszy film z Video.V10.pl więcej »
Gran Turismo Sport - wyścig w deszczu


Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Sony RX0 II - oryginalna kamerka w nowej odsłonie

Newsletter
Galerie zdjęć