Facet  »  Film, Muzyka, Kultura  »  Senna prosił Stallone o film o sobie
Senna prosił Stallone o film o sobie

Senna prosił Stallone o film o sobie

2016-01-23 - G. Filiks     Tagi: Sylvester Stallone, Film, Senna, Formuła 1
Legendarny trzykrotny mistrz świata Formuły 1 Ayrton Senna miał namawiać Sylvestra Stallone, aby zrobił film o jego życiu.
 
Słynny Hollywoodzki aktor i reżyser znany najbardziej z serii filmów "Rocky" oraz "Rambo" podzielił się tą wiadomością z okazji przekazania na aukcję kasku nieodżałowanego Brazylijczyka, który otrzymał od niego w prezencie.

Stallone tłumaczył, że nie był w stanie spełnić życzenia Senny ze względów emocjonalnych po tym, jak stracił życie na skutek wypadku w GP San Marino na torze Imola w 1994 roku. „Senna był jednym z najwspanialszych kierowców wszech czasów i prosił mnie o historię swojego życia". - mówił 69-latek.

„Rozmawialiśmy wiele lat temu przez telefon i powiedział »Myślę, że wyszłoby to bardzo dobrze, podobały mi się twoje filmy«. Podziękowałem mu za to. Zacząłem dowiadywać się informacji na jego temat i dużo gadaliśmy przez telefon". „Powiedział »Pokażę ci moje barwy, żółte są bardzo podobne do barw Rocky'ego«. Wtedy wysłał mi ten kask. Nigdy nie widziałem takiego".

„Następnie niestety odszedł w tym przerażającym wypadku i po prostu uznałem, że nie potrafię nakręcić tego filmu, byłoby mi zbyt ciężko".
„Ale wysłał mi ten kask. Miałem go w domu przez 15 lat. Jest cudowny".


Stallone w 2001 roku zagrał w filmie "Wyścig" (Driven) opowiadającym historię kierowców startujących w serii Champ Car, który jednak zebrał krytyczne oceny. W roku 2010 ukazał się film dokumentalny o Sennie nazwany po prostu "Senna". Obraz zdobył kilka nagród, w tym brytyjską statuetkę BAFTA.Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
1

Komentarze do:

Senna prosił Stallone o film o sobie

Senna prosił Stallone o film o sobie
Borat 2016-01-24 11:53
Może to i lepiej bo jak miałby z tego wyjść taki gniot jak Driven gdzie jeżdżą bolidami po mieście bez kasków... Lepiej niech to zrobi ktoś ogaranięty żeby nie wyszła z tego żałosna bajka.
Galerie zdjęć
Newsletter