Facet  »  Hi-tech, gadżety  »  Zenit M - drogi bezlusterkowiec w hołdzie starym aparatom
Zenit M

Zenit M - drogi bezlusterkowiec w hołdzie starym aparatom

2019-12-22 - J. Kruczek     Tagi: Zenit M, Aparaty cyfrowe, Fotografia, Zenit
Zenit M jest bezlusterkowcem oddającym hołd klasycznym aparatom. W przeciwieństwie do oryginałów z byłego ZSRR to urządzenie jest naprawdę drogie. Aparat jest w efekcie zmodyfikowaną Leicą W Typ 240.

Zenit M został wyposażony w przeprojektowane oprogramowanie nie obsługujące cyfrowego kodu na obiektywach M. Oznacza to, że system będzie poprawnie funkcjonował jedynie z firmowymi obiektywami. Sercem Zenita M została 24-megapikselowa matryca CMOS. Daje ona możliwość pracy w zakresie czułości ISO 200-6400. Nie zabrakło możliwości filmowania,  tym wypadku w jakości Full HD.
Zenit MZenit M
Za zasilanie odpowiada akumulator o pojemności 1800 mAh, który umieszczono w korpusie o wymiarach 128,6x42x80 mm. Cała konstrukcja cechuje się wagą 680 g. Zenit M umożliwia wykonywanie zdjęć seryjnych z wydajnością do 3 kl./s. Wszystkie materiały zapisują się na kartach pamięci SD/SDHC/SDXC.  Na początek firma wypuści jeden obiektyw dedykowany aparatowi i jest to Zenitar 35 mm f/1.0. Zestaw z tym szkłem został wyceniony na 6995 dolarów. Taka cena wydaje się wręcz absurdalna jak na Zenita, ale trzeba pamiętać, że mamy do czynienia z aparatem na bazie Leici.
Zenit MZenit M
Zenit MZenit MZenit MZenit MDodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Zenit M - drogi bezlusterkowiec w hołdzie starym aparatom

Newsletter
Galerie zdjęć